Nikon D5 - OKAZJE Oceń produkt:

od 25755,00 PLN

  • Producent: Nikon
  • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe

Aparat NIKON D5 body(CF)

Dzięki możliwościom i precyzji lustrzanki D5, które pokonują konkurencję, fotografuj to, co nieuchwytne dla oczu.

zaopatrzona w niewiarygodny 153-polowy system autofokusa nowej generacji lustrzanka D5 skrupulatnie śledzi obiekty niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym czy na czerwonym dywanie. Autofokus proponuje także nad wyraz szerokie pokrycie kadru, a nowy bufor umożliwia rejestrację choćby 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) w trakcie jednej serii. Nowa matryca i czujka pomiaru światła niespotykanie precyzyjne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów obrazu. Najwyższa powiększona czułość w historii marki Nikon pozwala fotografować w warunkach od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch. Bezkompromisowych filmowców z całą pewnością ucieszy to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie zezwala na rejestrowanie aparatem materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

Pozostań w czołówce dzięki 153-polowemu autofokusowi nowej generacji i buforowi mieszczącemu 200 zdjęć w formacie NEF (RAW)

Pokonaj konkurencję dzięki nowemu, fenomenalnemu autofokusowi producenta Nikon. Niewiarygodna liczba 153 pól AF i 99 pól krzyżowych powoduje, że lustrzanka D5 proponuje bardzo spore pokrycie. Niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym, czy na czerwonym dywanie, możesz zarejestrować praktycznie każdą sytuację. Minimalne, prędko poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją. Obiekty na krawędzi kadru są z łatwością wykrywane, a fotografowanie w kadrze pionowym pozostało widocznie udoskonalone. Czułość autofokusa już od -4 EV (ISO 100, 20°C) zagwarantuje idealne działanie w słabym świetle i poprawia sprawność wszystkich trybów autofokusa. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru poprzez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8. Bufor aparatu o wysokiej objętości: pozwala zarejestrować choćby 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub pokaźnych zdjęć JPEG w jednej prędkiej linii – to starczy, aby sfotografować cały finał sprintu na 100 m bez zdejmowania palca ze spustu migawki.

Pokonaj konkurencję dzięki zwycięskiej kompilacji mocy i precyzji

Fenomenalne możliwości lustrzanki D5 to wszystko, czego potrzeba do rejestrowania mistrzowskich zdjęć. Dzięki nowemu układowi ASIC przeznaczonemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest za każdym razem kierowane do systemu AF. Bez względu na prędkość akcji aparat nigdy nie jest słabym ogniwem. Fotografuj z szybkością do 12 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF lub nawet 14 kl./s z podniesionym lustrem. Widocznie lepszo funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na potrzeby fotografii sportowej lub dowolnych sytuacji, w których fotografowane poruszające się obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra pokaźnie skracają czas przesłonięcia wizjera podczas szybkich kolekcji. W celu uzyskania najwyższej precyzji należy zamocować na korpusie aparatu D5 fachowy obiektyw NIKKOR wyekwipowany w tryb redukcji drgań SPORT, taki jak AF-S NIKKOR 600mm f/4E albo AF-S NIKKOR 500mm f/4E. Tryb redukcji drgań SPORT gwarantuje także zrównoważony obraz w wizjerze podczas śledzenia szybkiego ruchu. Połącz lustrzankę D5 z jednym z tych obiektywów, żeby rejestrować momentalnie i nieprzewidywalnie poruszające się obiekty z niesłychaną płynnością.

Wyjdź przed szereg z nowym czujnikiem pomiaru światła i matrycą

Nieskrępowana moc obrazowania lustrzanki D5 to wyzwalające doświadczenie. Nowa matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 20,8 megapiksela oraz detektor pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli niespotykanie staranne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów obrazu. Tym aparatem można fotografować choćby intensywne sporty halowe. Przejścia tonalne na zdjęciach są bogatsze i precyzyjniejsze. Model D5 zaopatrzono także w monitor LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2360 tys. Punktów, który oferuje obsługę dotykiem w trybie przeglądania. Poziom reakcji porównywalny ze smartfonami sprawia, że na tym ekranie o wysokiej rozdzielczości można błyskawicznie i łatwo sprawdzać oraz wybierać kluczowe zdjęcia. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem zmieniać pola AF albo przywoływać wstępnie ustawione dane punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze większej kontroli program Picture Control 2.0 usprawnia definiowanie parametrów równocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne gwarantuje maksymalny zakres dynamiki i upraszcza późniejszą obróbkę, a ustawienie przejrzystość pozwala dokładnie dobrać poziom detalowości.

Od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch – fotografuj nawet to, czego nie dostrzeże oko

Lustrzanka D5 zwiększa możliwości fotografowania w słabym świetle z maksymalnie otwartą przysłoną. Dzięki standardowemu zakresowi czułości ISO od 100 do 102400 i najwyższej zwiększonej czułości w historii firmy Nikon możesz przekraczać granice. Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 sprawia, iż w typowym zakresie czułości ISO jakość fotografii jest niespotykanie wysoka. Tak rewelacyjna, pozbawiona szumów jakość jest realna dzięki systemowi przetwarzania sygnału zoptymalizowanemu na potrzeby nowej matrycy liczącej 25% więcej pikseli. Nieznaczny szum został bezdyskusyjnie zredukowany i choćby przycięte zdjęcia zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Niezwykłym osiągnięciem konstrukcyjnym jest przystępna obecnie możliwość powiększenia czułości ISO do odpowiednika ISO 3280000 w ramach ustawienia Hi 5. Ta nad wyraz wysoka czułość ISO przeznaczona do zastosowań specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona, pozwala rejestrować kolorowe fotografie bez zastosowania lampy podczas tzw. Zmierzchu astronomicznego, co odpowiada bardzo niskiemu poziomowi oświetlenia wynoszącemu 0,001 luksa.

Osiągaj coraz więcej: filmy D-Movie o wysokiej rozdzielczości 4K

D5 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa firmy Nikon rejestrująca filmy o wysokiej rozdzielczości 4K/UHD w aparacie, stanowczo przewyższająca filmowe możliwości modelu D4S. Filmy 4K (3840x2160 pikseli) można rejestrować z szybkością 30p/25p/24p z zachowaniem natywnych proporcji i najwyższej jakości obrazu. W trakcie filmowania w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować video z prędkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. W trakcie filmowania w trybie M czułość dla wszelkich rozdzielczości video i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie samoczynny dobór ISO realne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5, przy czym można skonfigurować maksymalne ustawienie czułości ISO, które będzie wybierane. Aparat proponuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K można rejestrować na karcie pamięci w aparacie albo wysyłać bez kompresji przez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Wyjście HDMI jest dostępne dla wszystkich rozdzielczości filmów w trakcie fotografowania zdalnego.

Praca z turbodoładowaniem: szybka rejestracja fotografii i 4-krotnie szybszy transfer danych

Szybciej, ostrzej i łatwiej – ideą przewodnią modelu D5 jest sprawniejsze wykorzystywanie. Ten aparat, zaprojektowany z uwzględnieniem opinii fotografów agencyjnych, którzy robią zdjęcia całymi dniami, redukuje czynniki stresu nieodłącznie związane z oczekiwaniami mistrzowskiej fotografii. Z punktu widzenia ergonomii udoskonalenia obejmują przyciski z lepiej wyróżnionymi wypukłościami i krzywiznami, które zezwalają na bardziej instynktowną obsługę, istotnie podczas fotografowania z użyciem wizjera. Świeże, podwójne gniazdo kart pamięci XQD z łatwością podoła niezwykłym możliwościom rejestracji przez lustrzankę D5 nawet 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) w jednej i zapewni natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną kolekcją. Nowy port USB 3.0 umożliwia szybką transmisję wielkich ilości informacji, a połączenia sieci bezprzewodowej i Ethernet są obecnie dwukrotnie szybsze. Nie tylko rodzina korpusów firmy Nikon rośnie w siłę – podobnie jest z kreatywnym systemem oświetlenia firmy Nikon, do którego dołączyła lampa błyskowa SB-5000. Ta nowa lampa błyskowa wykorzystuje komunikację radiową i poprawia działanie systemu lamp błyskowych marki Nikon w niełatwych warunkach.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe