Nikon D500 - OKAZJE Oceń produkt:

od 7599,00 PLN

oszczędzasz do 36%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 21.6 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, TIFF, JPEG
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 5568 x 3712 px
 • Czułość: 100-51200
 • Procesor obrazu: Expeed 5
 • Samowyzwalacz: 10, , 9, 5, 1, 2, 3 s
 • Zdjęcia seryjne: 10 kl/s
 • Nośnik danych: karta MicroSD, karta SD
 • Nagrywanie filmów: 4096 x 2160 (4K)

Potęga modelu flagowego, poręczność formatu DX. Pokaźniejsze możliwości dzięki aparatowi D500.
Nikon D500, młodszy brat modelu D5 – flagowego aparatu producenta Nikon formatu FX – proponuje niezwykłe możliwości i zdumiewającą precyzję. Opracowany przez producenta Nikon 153-polowy system AF nowej generacji znamionuje się istotnie szerokim pokryciem kadru. Nowa matryca i nowy sensor pomiaru światła bardzo staranne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów. Aparat pozwala wykonywać fotografie z prędkością do 10 kl./s, a dzięki buforowi o wielkiej obszerności w jednej kolekcji można wykonać nawet 200 zdjęć w formacie NEF (RAW). Oznacza to możliwość uzyskania 20-sekundowej kolekcji zdjęć najwyższej jakości. Bezkompromisowych filmowców bez dwóch zdań zadowoli to, iż funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala na rejestrowanie aparatem do 29 minut i 59 sekund materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

niezrównana wydajność systemu AF: idealna precyzja
Dzięki zastosowaniu systemu AF znanego z modelu D5 – sztandarowego aparatu formatu FX firmy Nikon – aparat D500 ustawia ostrość z najwyższą precyzją, choćby w niemal całkowitych ciemnościach. Dzięki niewiarygodnej liczbie 153 pól AF (w tym 99 pól krzyżowych) ten niezwykły system AF zapewnia nieporównane pokrycie, odpowiadające niemal całej szerokości kadru. Czułość autofokusa już od -4 EV w sytuacji pola centralnego i -3 EV (ISO 100, 20°C) w przypadku pozostałych pól gwarantuje świetną skuteczność w słabym świetle. Drobne, momentalnie poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją, a obiekty na krawędzi kadru są wykrywane z łatwością. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru poprzez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8.

obszerniejsze możliwości – decydująca szybkość
Dzięki niezwykłym parametrom model D500 pozwala prosto uchwycić ważne chwile. Zezwala na fotografowanie z szybkością do 10 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF albo z podniesionym lustrem. Pokaźnie ulepszono funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na potrzeby fotografii sportowej albo dowolnych sytuacji, w których fotografowane obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Dzięki nowemu układowi ASIC przeznaczonemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest zawsze kierowane do systemu AF. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra widocznie skracają czas przesłonięcia wizjera podczas szybkich linii. Bufor aparatu o obfitej obszerności zezwala na wykonanie w jednej kolekcji do 200 fotografii w formacie NEF (RAW) albo obszernych zdjęć JPEG. Dwa gniazda kart pamięci (jedno na karty XQD i jedno na karty SD UHS II) łatwo sprostają oferowanej przez aparat niezwykłej szybkości fotografowania oraz zapewnią natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną serią. Port USB 3.0 umożliwia szybką transmisję obszernych ilości danych, a zaimplementowana funkcja SnapBridge zezwala na bezprzewodową transmisję zdjęć. Osoby oczekujące jeszcze pokaźniejszej prędkości przesyłania informacji docenią zgodność modelu D500 z opcjonalnym przekaźnikiem WT-7A, który pozwala przesyłać pliki na serwer FTP albo do komputera z szybkością do 866,7 Mb/s.

świetne fotografie dzięki innowacyjnemu czujnikowi pomiaru światła i znakomitej matrycy

Bez względu na to, czy chcesz sfotografować geparda w biegu czy akrobacje podczas imprezy sportów ekstremalnych, model D500 sprosta zadaniu. I nie będzie to zwyczajne zdjęcie. Matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 megapiksela, a także sensor pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli nad wyraz skrupulatne rozpoznawanie obiektów, wyjątkowe odwzorowanie szczegółów obrazu i bogate przejścia tonalne. Dzięki odchylanemu monitorowi dotykowemu LCD o unikatowej czułości, przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2,36 mln punktów model D500 usprawnia realizowanie fotografii z góry lub z dołu. Na dodatek pozwala z łatwością przeglądać zdjęcia i wybierać najkorzystniejsze i wprowadzać dane o autorze, lokalizacji, IPTC i prawach autorskich. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem wybierać pola AF, wyzwalać migawkę lub przywoływać wstępnie ustawione informacje punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze obszerniejszej kontroli program Picture Control 2.0 usprawnia definiowanie parametrów jednocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zagwarantuje maksymalny zakres dynamiki i usprawnia późniejszą obróbkę, a ustawienie przezroczystość pozwala precyzyjnie dobrać poziom szczegółowości.

Bohater ciemności – uchwyć momenty niewidoczne dla innych

skomplikowane warunki oświetleniowe nie są dla modelu D500 żadną przeszkodą. Dzięki bardzo szerokiemu zakresowi czułości ISO gwarantuje on niedostępne wcześniej możliwości fotografowania w słabo oświetlonych miejscach i nadzwyczajnie radzi sobie z jasnymi obszarami kadrów. Opracowany przez markę Nikon nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 powoduje, iż w standardowym zakresie czułości – od ISO 100 do ISO 51200 – jakość zdjęć jest wyjątkowo wysoka. Niewiele znaczący szum pozostał znacznie zredukowany i nawet przycięte fotografie zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Czułość ISO można ograniczyć do ustawienia Lo 1, odpowiadającego czułości ISO 50, lub rozszerzyć do ustawienia Hi 5, odpowiadającego niewiarygodnej czułości ISO 1640000. W połączeniu z systemem AF działającym w niemal całkowitej ciemności (-4 EV w przypadku pola centralnego) ustawienie Hi 5 pozwala wykonywać fotografie w sytuacjach, w których wcześniej wydawało się to niemożliwe. Te niezwykle wysokie czułości ISO realizowanie zdjęć bez wykorzystania lampy oraz mogą zostać zastosowane w zastosowaniach specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona.

Filmy w jakości 4K/UHD
Model D500 – pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX marki Nikon wyposażona w funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości 4K/UHD – wytwarza w całości nowe możliwości filmowania. Filmy w rozdzielczości 4K/UHD (3840 x 2160 pikseli) mogą być nagrywane przez maksymalnie 29 minut i 59 sekund z prędkością 30p/25p/24p i zachowaniem natywnych proporcji w celu uzyskania najwyższej jakości obrazu. Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować z prędkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Opracowany poprzez markę Nikon mechanizm elektronicznej redukcji drgań stanowczo zmniejsza wpływ drgania aparatu na filmy nagrywane z ręki w jakości Full HD. Podczas filmowania w trybie M czułość dla wszelkich rozdzielczości video i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie samoczynnego doboru czułości ISO dostępne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5. Istnieje również możliwość określenia maksymalnych wartości ISO, jakie mogą zostać wybrane. Aparat oferuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: choćby filmy 4K/UHD można rejestrować na karcie pamięci albo wysyłać bez kompresji poprzez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Podczas zdalnego fotografowania wyjście HDMI jest przystępne dla wszelkich rozdzielczości filmów. Pozostałe dostępne funkcje to m.in. Zaimplementowany interwalometr i funkcja tworzenia filmów poklatkowych w jakości 4K/UHD.

użyteczność formatu DX i wytrzymałość na miarę pragnień
Model D500 – młodszy brat modelu D5 – to aparat, na którym można polegać w skrajnych warunkach. Oporny metalowy szkielet z elementami stworzonymi z wytrzymałego stopu magnezu i włókna węglowego wytwarza lekką i trwałą konstrukcję. Wszystkie połączenia, przyciski i pokrętła są w pełni zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki energooszczędnemu działaniu można zrobić istotnie więcej zdjęć, zanim niezbędne będzie ponowne naładowanie akumulatora. Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 obsługuje trzy zróżnicowane warianty źródeł zasilania i ułatwia obsługę aparatu w trakcie realizowania zdjęć w pozycji pionowej. Potwierdzona testami odporność migawki aparatu wynosi 200 000 cykli.

Obiektywy NIKKOR: zalety formatu DX podczas korzystania z teleobiektywów

Legendarne obiektywy NIKKOR firmy Nikon charakteryzują się nieprzeciętną ostrością i uniwersalnością. Model D500 współpracuje ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX. Dzięki matrycy formatu DX w trakcie fotografowania z zastosowaniem obiektywów formatu FX o współczynniku kadrowania 1,5x można uzyskać efekt teleobiektywu. Przy ustawieniu teleobiektywowym po podłączeniu obiektywu AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR do aparatu D500 można uzyskać taki sam kąt widzenia jak w cyfrowej lustrzance jednoobiektywowej formatu FX z teleobiektywem o ogniskowej 600 mm. W porównaniu z zestawem pełnoklatkowym waga i długość obiektywu są mniej więcej o połowę mniejsze, co stanowi niewątpliwą zaletę podczas podróży. Możesz teraz przenieść się w sam środek akcji albo sfotografować trudno dostępne ptasie gniazdo bez zmagania się z niedogodnościami towarzyszącymi korzystaniu z cięższych profesjonalnych zestawów.

I stała się światłość
Model D500 w pełni współpracuje z lubianym systemem iTTL/kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) oraz nowym innowacyjnym bezprzewodowym systemem oświetlenia producenta Nikon sterowanym radiowo. Dzięki czemu można łatwo korzystać z lamp błyskowych, takich jak profesjonalna lampa SB-910, kompaktowy model SB-700 czy model SB-5000 wykorzystujący technologię sterowania radiowego. W połączeniu z opcjonalnym przekaźnikiem WR-R10 aparat D500 pozwala na sterowanie nawet sześcioma grupami lamp SB-5000 i bezprzewodowe wyzwalanie ich z innego pomieszczenia, zza przeszkód czy na zewnątrz w silnym słońcu.

Połącz aparat z urządzeniami inteligentnymi przy pomocy technologii SnapBridge.

Model D500 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa marki Nikon kompatybilna z funkcją SnapBridge. Ta ergonomiczna aplikacja producenta Nikon zagwarantuje stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) pomiędzy aparatem a smartfonem lub tabletem, wykorzystując technikę Bluetooth Low Energy (BLE). Pozwala to na samoczynne synchronizowanie realizowanych zdjęć do urządzenia inteligentnego bez zbytniego obciążania akumulatora aparatu. Synchronizowane w trakcie fotografowania fotografie są natychmiast przekadrowywane do rozmiaru upraszczającego ich oglądanie i prędkie przesyłanie do portali społecznościowych. Można także sterować najważniejszymi funkcjami aparatu z poziomu urządzenia inteligentnego i w prosty sposób nadawać zdjęciom oznaczenia geograficzne. W dodatku w każdej nowej lokalizacji aplikacja SnapBridge na podstawie danych GPS odbieranych poprzez urządzenie inteligentne samoczynnie wprowadza w aparacie ustawienia czasu lokalnego i czasu UTC. Wykonane fotografie będą oznaczone właściwą datą bez względu na liczbę przekroczonych stref czasowych. Dzięki wyposażeniu modelu D500 w funkcję łączności NFC (ang. Near Field Communication) nawiązanie połączenia między aparatem a urządzeniem inteligentnym przy pierwszym uruchomieniu aplikacji SnapBridge jest istotnie proste.

W pakiecie czapka I am Nikon
Czuj sie cieplo i fajnie wygladaj w oficjalnej, czarno-szarej dzianinowej czapce Nikon. Ta lekka czapka w uniwersalnym wymiarze jest wytworzona w 100% z akrylu, który gwarantuje miękkośc i ciepło, a w dotyku jest podobny do welny. Na przodzie czapki znajduje sie gumowy emblemat I AM Nikon.


Pozostałe parametry matrycy

System usuwania kurzu:
- Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)


Pozostałe parametry obiektywu

Współpraca z obiektywami:
AF NIKKOR, w tym obiektywami typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), i obiektywami DX, obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby ekspozycji A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo pokaźniejszym (z obiektywami o otworze względnym f/8 albo obszerniejszym wskaźnik obsługuje 15 pól AF, z których 9 można wybrać).


Pozostałe właściwości wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Obszar fotografie DX (24 x 16): Około 100% w poziomie i 100% w pionie; obszar zdjęcia 1,3x (18 x 12): Około 98% w poziomie i 98% w pionie
- zwiększenie: Około 1,0x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; -1,0 m-1)
- Dystans widzenia całej matówki: 16 mm (-1,0 m-1; od okularu wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -2 do +1 m-1
- Matówka: Matówka BriteView Clear Matte Mark II typu B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- wyświetlacz LCD rodzaju TFT o przekątnej 8 cm (3,2 cala)
- Rozdzielczość ok. 2359 tys. Punktów
- Odchylany, dotykowy
- O kącie oglądania wynoszącym 170°
- Pokrycie kadru wynoszące około 100%
- Możliwość ręcznego sterowania jasnością monitora


Akcesoria w komplecie

- Czapka I am Nikon
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki lub przewodem zasilającym rodzaju stosownego dla kraju bądź regionu sprzedaży)
- Zatrzask kabla USB
- Zatrzask kabla HDMI
- przewód USB UC-E22
- Pasek na szyję AN-DC17


Akcesoria opcjonalne

Pojemnik bateryjny:
Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 z jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL18a albo EN-EL18 (sprzedawane oddzielnie), jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL15 albo ośmioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi lub litowymi rodzaju AA. Korzystanie z akumulatorów EN-EL18a lub EN-EL18 wymaga wykorzystania pokrywy komory akumulatora BL-5.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe