Nikon D5500 - OKAZJE Oceń produkt:

od 2899,00 PLN

oszczędzasz do 28%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 24 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG, DPOF
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 6000 x 4000 px
 • Czułość: 100-25600
 • Procesor obrazu: Expeed 4
 • Samowyzwalacz: 1, 9 s
 • Zdjęcia seryjne: 5 kl/s
 • Nośnik danych: karta SD
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)

Pokaż światu, co potrafisz, i zrób swoje najlepsze w życiu fotografie aparatem Nikon D5500.
Ta lekka i smukła cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa z przyjazną obsługą przy użyciu ekranu dotykowego daje pełnię swobody wyrażenia siebie przez zdjęcia.

D5500 nie rozczarowuje ani wtedy, gdy potrzebna jest prędkość, ani wtedy, gdy jest mało światła.

nawet po wydrukowaniu w obszernym formacie lub wyświetleniu na wielkim ekranie Twoje zdjęcia będą wyśmienicie ostrymi obrazami demonstrującymi Twoje widzenie świata.

prędko reagujący odchylany wyświetlacz dotykowy oferuje intuicyjną obsługę, a zastosowany interfejs Wi-Fi pozwala na proste udostępnianie wysokiej jakości zdjęć przy użyciu urządzenia inteligentnego.
Ta niezwykle funkcjonalna i stanowczo komfortowo leżąca w rąk cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa to funkcjonalna perfekcja w zasięgu ręki.

Potęga rozdzielczości 24,2 mln pikseli

Ciesz się poziomem detali na zdjęciach, który nigdy nie przestanie zadziwiać. Matryca aparatu D5500 pozostała zaprojektowana bez optycznego filtra dolnoprzepustowego (OLPF), dzięki temu maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, zapewniając ostrość najsubtelniejszych tekstur i zapisując fotografie z niesamowitą szczegółowością.

fotografie seryjne 5 kl./s
Uchwyć ulotne ruchy i wyrazy twarzy w wyśmienitym momencie. Dzięki możliwości rejestrowania wydarzeń w tempie pięciu klatek na sekundę lustrzanka D5500 nie przeoczy żadnego ruchu.

Procesor EXPEED 4
prędkie działanie i perfekcyjnie ostre fotografie o naturalnych kolorach w każdym świetle. Szybki i nowoczesny procesor przetwarzania obrazu firmy Nikon oferuje zaawansowane możliwości w zakresie redukcji szumów i zezwala na płynne rejestrowanie filmów.

Zoptymalizowana kompozycja

Model D5500 jest bardzo funkcjonalny, więc będziesz wybierać go do zróżnicowanych zadań częściej, niżeli się spodziewasz. Lekki,potężny monolityczny korpus tej smukłej cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej powoduje, iż jest ona perfekcyjnym towarzyszem fotografa przy każdej okazji.

duży monitor o wysokiej rozdzielczości
Pozwala zobaczyć każdy detal zdjęć i filmów rejestrowanych z niesamowitych perspektyw. Obszerny, 8,1-centymetrowy (3,2-calowy) ruchomy monitor LCD o szerokim kącie oglądania i wysokiej rozdzielczości 1 037 000 punktów. Równocześnie w trakcie ujęć w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz można precyzyjnie kadrować albo przeglądać ujęcia i stosować efekty specjalne.

Sterowanie dotykiem
Pełna jedność fotografującego, aparatu i obrazu. Czuły wyświetlacz dotykowy sprawia, iż fotografowanie lustrzanką D5500 jest tak samo instynktowne jak przy użyciu dowolnego urządzenia inteligentnego. Starczy stuknąć w wyświetlacz, żeby ustawić ostrość i zrobić zdjęcie lub zmienić takie ustawienia jak przysłona, czułość ISO i czas otwarcia migawki. Przesuwanie palcem sprawia przewijanie fotografii, a „szczypanie" dwoma palcami pozwala rozszerzać i pomniejszać obraz w trakcie odtwarzania.

Dotykowy Fn

Szybka korekta kluczowych ustawień przesunięciem palca bez odrywania oka od wizjera. Do funkcji Dotykowy Fn można przypisać maksymalnie osiem ustawień, w tym punkty ostrości, tryby pól AF, przysłonę i czułość ISO.

Tryb efektów
zdjęcia i filmy uwydatniające się dzięki użyciu przeróżnych efektów specjalnych. Wypróbuj efekt Pop,rozświetlić barwy. Uzyskaj klimat retro, korzystając z efektu aparatu zabawkowego. Podczas fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przystosować jego energiczność.

Picture control 2.0

rewelacyjna realizacja kreatywnych wizji. Ustawienia Picture Control pozwalają łatwo przejąć całkowitą kontrolę nad wyostrzaniem, kontrastem, jasnością, odcieniem i nasyceniem jednocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Do wyboru jest siedem ustawień: standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz i Równomierne. W tym ostatnim trybie pozostawiane są wszelkie detale i bogate informacje tonalne, więc najlepiej go wybrać, gdy planuje się późniejszy retusz zdjęć.

Wizjer optyczny
krystaliczny obraz tego, co widzi aparat. Wystarczy przyłożyć oko do wizjera, żeby obserwować fotografowane obiekty w czasie rzeczywistym, bez opóźnień i bez rozpraszającego otoczenia.cykl fotografowania przebiegał jeszcze płynniej, aparat D5500 samoczynnie wyświetla zrobione właśnie zdjęcie na monitorze LCD w chwili, gdy odrywasz oko od wizjera.

Rozbudowa systemu

Dzięki systemowym akcesoriom do lustrzanek Nikon, można powiększać kreatywne możliwości. Dzięki użytecznym lampom Nikon Speedlight odkryj, jak prosta może być fotografia w świetle błyskowym, albo sięgnij po najkorzystniejszą jakość nagrań dźwiękowych, korzystając z opcjonalnego mikrofonu stereofonicznego ME-1. Firma Nikon oferuje narzędzia na zapotrzebowania każdej dziedziny fotografii, w której zechcesz się realizować.


W pakiecie obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR
niewielki, lekki obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX – wspaniały do codziennego fotografowania. Zakres ogniskowych od szerokokątnej do krótkiego teleobiektywu i kompaktowa budowa powodują, że jest to świetny obiektyw uniwersalny. Dzięki niemu możesz w każdej chwili fotografować rozmaite tematy, od fotografii miejskiej i pejzaży po rodzinne wydarzenia sportowe i pełne akcji filmy HD. Niezależnie od fotografowanego obiektu funkcja Redukcja drgań marki Nikon pozwala uzyskać ostry obraz choćby przy słabym oświetleniu. Dzięki udoskonalonej konstrukcji ten obiektyw jest nieznaczny i komfortowy w użyciu.

prędki, płynny autofokus: Silnik krokowy marki Nikon
Nowy silnik krokowy marki Nikon ekspresowo ustawia ostrość i perfekcyjnie sprawdza się przy filmowaniu. Dzięki nowemu silnikowi ten obiektyw cechuje się cichszym i szybszym działaniem autofokusa niż jego poprzednik. Zmieniając ogniskową, można natychmiast szczególnie precyzyjnie ustawić ostrość na fotografowane obiekty. Podczas filmowania silnik umożliwia płynną zmianę ostrości z jednego obiektu na drugi, a odgłos jego pracy jest praktycznie niesłyszalny.

Jakość obrazów specyficzna dla marki Nikon

Ten obiektyw formatu DX został zaprojektowany tak, żeby w pełni zastosować wysoką rozdzielczość i nowoczesną technikę matrycy Twojej cyfrowej lustrzanki firmy Nikon. Dwie soczewki asferyczne minimalizują aberrację sferyczną i dystorsję, dzięki czemu można uzyskać zdjęcia i filmy o wysokiej rozdzielczości, żywych kolorach, z nadzwyczajnym kontrastem i unikatową szczegółowością.


W pakiecie obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II
nad wyraz mały teleobiektyw formatu DX. Dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych 55–200 mm i ultrakompaktowej konstrukcji ten teleobiektyw stanowi nieprzeciętne uzupełnienie mniejszych cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych formatu DX.
znikomy, lekki i komfortowy w obsłudze – ten obiektyw rewelacyjnie pasuje do fotografowania odległych obiektów, w podróży, podczas zabaw w terenie i do amatorskiej fotografii przyrodniczej. Kompaktowa budowa gwarantuje komfortowe fotografowanie z ręki, a mechanizm chowania obiektywu gwarantuje nieszablonową funkcjonalność. Autofokus jest szybki, dokładny i niezwykle cichy, a mechanizm redukcji drgań marki Nikon pozwala rejestrować nieporuszone zdjęcia.

funkcjonalny teleobiektyw zmiennoogniskowy
Wszechstronny zakres ogniskowych 55–200 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm: 82,5–300 mm). Perfekcyjny do fotografowania w podróży, odległych obiektów, zabaw w terenie i amatorskiego fotografowania przyrody.

Mechanizm chowania obiektywu
zezwala na chowanie nieużywanego obiektywu, co usprawnia jego przenoszenie.
Ultrakompaktowa, lekka kompozycja: obiektyw waży zaledwie 300 g i ma wyłącznie 83 mm długości po schowaniu.

System redukcji drgań (VR)
zapewnia wyraźne, nieporuszone fotografie. Gwarantuje pokaźniejszą stabilność podczas fotografowania z ręki i zezwala na stosowanie czasów migawki dłuższych nawet o cztery stopnie. Mechanizm redukcji drgań jest szczególnie cichy, nawet podczas filmowania.

fotografie o jakości właściwej dla firmy Nikon

Ten obiektyw buduje atrakcyjne, ostre fotografie i filmy nawet podczas fotografowania bez wykorzystania statywu. Soczewka ze szkła o superniskiej dyspersji minimalizuje aberrację chromatyczną w celu uzyskania fotografii o wysokim kontraście.


Pozostałe cechy obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Funkcja autofokusa jest dostępna jedynie w przypadku obiektywów AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest dostępna z innymi obiektywami rodzaju G i D, obiektywami AF (nie można używać obiektywów IX NIKKOR ani obiektywów do aparatu Nikon F3AF) ani obiektywami AI-P. Obiektywów bez procesora można używać w trybie M, lecz nie działa wówczas pomiar ekspozycji aparatu. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub pokaźniejszym.


Pozostałe właściwości wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pentagonalnym układem luster z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Około 95% w poziomie i 95% w pionie
- powiększenie: Około 0,82x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; –1,0 m-¹).
- Dystans widzenia całej matówk: 17 mm (–1,0 m-¹; od okularu wizjera)
- Korekcja dioptrażu: od –1,7 do +0,5m-¹
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark VII rodzaju B

Monitor:
- Przekątna 8,1 cm (3,2 cala)
- Ruchomy wyświetlacz dotykowy LCD typu TFT z kątem oglądania 170°
- 100-procentowe pokrycie kadru
- Regulacja jasności
- Funkcja włączania/wyłączania poprzez czujnik zbliżenia oka
- Około 1 037 000 punktów (720 x 480 x 3 = 1 036 800 punktów)


Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
- Odtwarzanie pełnoekranowe albo widok miniatur (4, 12 lub 80 , a także kalendarz)
- rozszerzenie w trybie odtwarzania
- Odtwarzanie filmów
- Pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i/lub filmy
- Wyświetlanie histogramów
- Wyróżnianie obszarów prześwietlonych
- informacje o zdjęciu
- Wyświetlanie danych pozycji
- automatyczny obrót zdjęć
- Ocenianie fotografii i wprowadzanie komentarzy do fotografii (o maksymalnej długości 36 znaków)


Akcesoria w zestawie

- Obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR
- Obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II
- Torba na aparat
- Karta pamięci 16 GB
- Gumowa muszla oczna DK-25
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL14a (z pokrywką styków)
- Ładowarka MH-24 (adapter wtyczki dostarczany jedynie w krajach lub regionach, w których jest wymagany; typ zależy od kraju, w którym produkt jest sprzedawany)
- Pasek AN-DC3
- przewód USB UC-E23
- przewód audio-wideo EG-CP16


Pozostałe atrybuty

- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)
- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g


Przysłona

- Maksymalny otwór względny: f/3.5-5.6G
- drobny otwór względny: f/22–38
- liczba segmentów przysłony: 7 (zaokrąglony otwór przysłony)
- Przysłona w pełni automatyczna

,

- Maksymalny otwór względny: f/4–5,6
- nieznaczny otwór względny: f/22–32
- liczba segmentów przysłony: 7 (kolista)

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe