Nikon D810 - OKAZJE Oceń produkt:

od 11399,00 PLN

oszczędzasz do 40%

  • Producent: Nikon
  • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
*Informujemy, że sprzedaż produktów Nikon w ramach Selektywnej Dystrybucji dokonywana jest tylko na rzecz użytkowników końcowych, bez możliwości wprowadzania zakupionego produktu do dalszego obrotu handlowego poprzez Nabywcę w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej


Profesjonalna lustrzanka cyfrowa D810 ma pełnoklatkową matrycę o doskonałej rozdzielczości 36,3 mln. Pikseli. Zaopatrzona w doskonaloną matrycę formatu FX, ultraszeroki zakres czułości ISO i procesor obrazu EXPEED 4. Wysoka efektywność autofokusa, tryb fotografii seryjnych z szybkością do 7 kl./s, a także możliwość nagrywania filmów Full HD 1080/60p pozwalają uchwycić każdą scenę z niezwykłą precyzją. Opracowany w firmie Nikon system Picture Control 2.0 oferuje sprężyste funkcje przetwarzania i optymalizacji obrazu w aparacie.

Mistrz wysokiej rozdzielczości

Nikon D810 pozostał zaopatrzony w całkowicie nową matrycę formatu FX o najwyższej w swojej klasie rozdzielczości 36,3 mln pikseli bez optycznego filtra dolnoprzepustowego. Ponadto, model Nikon D810 jest pierwszą cyfrową lustrzanką jednoobiektywową, w której zakres natywnej czułości początkuje się już od wartości ISO 64 - co pozwala wykonywać bardziej wyraziste zdjęcia przy jasnym świetle - a kończy na wartości ISO 12800. Zakres ten można rozszerzyć do odpowiednika ISO 32-51200. Procesor przetwarzania obrazu EXPEED 4 - znany z modelu D4S - znacznie unosi ogólną produktywność aparatu. Korzysta on z nowych, zaawansowanych algorytmów, które pokaźniejszą płynność przejść tonalnych i nadają ujęciom niezwykłą głębię w całym zakresie czułości. Rozwiązania te powodują, iż Nikon D810 zapewnia najwyższej jakości obrazu, jednocześnie w przypadku zdjęć, jak i filmów Full HD.

szybkość działania, jakość obrazu i uniwersalność

Dzięki zwiększonej prędkości fotografowania w trybie fotografii seryjnych, a także 51-polowemu systemowi autofokusa Multi-CAM 3500FX Nikon D810 pozwala wykonywać fotografie w pełnej rozdzielczości z maksymalną szybkością 5 kl./s, zaś w trybie kadrowania w formacie DX aparat pozwala na rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 15,3 mln pikseli z szybkością do 7 kl./s.

Nowy tryb wyboru pola AF z grupy opracowany poprzez firmę Nikon ułatwia fotografowanie stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego albo rozpraszającego tła, pozwalając szybko je namierzyć i oddzielić od otoczenia. Nowy mechanizm migawki/lustra utrzymuje jednostajny obraz w wizjerze i ogranicza do minimum czas jego przesłonięcia przy seryjnym fotografowaniu. Wykorzystanie elektronicznej migawki minimalizuje z kolei wewnętrzne drgania i ogranicza ryzyko rozmycia niewielkich szczegółów. Ponadto, Nikon D810 obsługuje format RAW w rozmiarze S, który zezwala na zapis nieskompresowanych 12-bitowych plików NEF z płynnymi przejściami tonalnymi, przyspiesza przesyłanie , a także usprawnia cykl ich obróbki.

Swoboda filmowania

Nikon D810 to aparat opracowany również z myślą o najbardziej wymagających operatorach. Lustrzanka rejestruje filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) z szybkością 50p/60p, wytwarzając nagrania odznaczające się niskim poziomem szumów, zredukowanym skutkiem mory i naturalnymi barwami. Nikon D810 pozwala kadrować równocześnie w formacie FX, jak i DX, zapewnia czysty, nieskompresowany sygnał wyjściowy HDMI i umożliwia jednoczesne nagrywanie filmów w pełnej rozdzielczości z zastosowaniem aparatu oraz zewnętrznego urządzenia nagrywającego. Czułość można ustawić w zakresie od ISO 64 do odpowiednika wartości ISO 51200 w trybie M, a funkcja auto ISO pozwala określić maksymalną wartość ISO, jaka ma być używana przy automatycznym doborze czułości. Opracowana przez firmę Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, dystorsję i migotanie powstające przy filmowaniu z zastosowaniem wysokich czułości. By ułatwić pracę operatorom, w trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych monitor skrupulatnie wskazuje takie pola przy pomocy "zebry". Progresywne opcje sterowania nagrywaniem dźwięku obszerniejszą sprężystość, a także możliwości kontroli jego jakości. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio staranną, niezależną regulację poziomów dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat pozwala również na wybór zakresu dźwięku (znaczny/głos) i redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu przy pomocy zastosowanego mikrofonu.

Nieograniczona kreatywność

Nikon D810 został zaopatrzony w nowo wprowadzony przez markę Nikon system Picture Control drugiej generacji. Dostarcza on cennych narzędzi, przydatnych zarówno podczas fotografowania, jak i na dalszym etapie pracy. Rozwiązanie to daje całkowitą kontrolę nad wyostrzaniem fotografii, kontrastem, jasnością, odcieniem, krystalicznością i nasyceniem. Nowy pakiet ustawień "Równomierne" pozwala zachować wszystkie szczegóły, a także duży zakres tonalny zarówno w światłach jak i w cieniach, gwarantując swobodę późniejszej obróbki. Nowe ustawienie "przezroczystość" zezwala na precyzyjne dopasowanie kontrastu w celu odwzorowania drobnych szczegółów.

w dodatku, Nikon D810 wyposażono w monitor o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów, który pozwala przypasować balans i jasność do osobistych preferencji. Nowy podgląd na żywo "Zoom podzielonego obrazu", umożliwiający skrupulatne poziomowanie aparatu i sprawdzanie ostrości kadru na wyświetlaczu, idealnie nadaje się do fotografowania architektury i artykułów.

Zawodowi fotografowie docenią także brak ograniczeń w liczbie zdjęć seryjnych zapisywanych w formacie JPEG, co pozwala tworzyć niezwykłe fotografie w technice rysowania światłem.

System Total Digital Imaging System

obfita gama profesjonalnych obiektywów NIKKOR pozwoli w pełni wykorzystać możliwości drzemiące w 36,3-megapikselowej matrycy użytej w modelu Nikon D810. Dzięki doskonałej zdolności rozdzielczej, obiektywy NIKKOR spełniają oczekiwania każdej dziedziny fotografii. Na dodatek, aparat współpracuje z kreatywnym systemem oświetlenia marki Nikon, obejmującym dużo wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie albo poza nim.
Informujemy, iż sprzedaż towarów Nikon w ramach Selektywnej Dystrybucji dokonywana jest tylko na rzecz użytkowników końcowych, bez możliwości wprowadzania zakupionego artykułu do dalszego obrotu handlowego przez Nabywcę w ramach prowadzonej poprzez niego działalności gospodarczej.

Podsumowanie najważniejszych funkcji:

- Nowa matryca formatu FX o rozdzielczości 36,3 mln pikseli: gwarantuje najwyższą detalowość zdjęć i dużą swobodę przy kadrowaniu.
- Ultraszeroki zakres czułości ISO: zakres czułości ISO 64-12800, zwiększalny do odpowiednika ISO 32-51200.
- Tryb fotografii seryjnych z prędkością do 7 kl./s: umożliwia realizowanie zdjęć w pełnej rozdzielczości z maksymalną prędkością 5 kl./s lub fotografii w rozdzielczości 15,3 mln pikseli z prędkością do 7 kl./s w trybie kadrowania w formacie DX.
- EXPEED 4: niesłychana dotąd wydajność aparatu.
- Wysoka skuteczność mechanizmu autofokusa: 51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX z możliwością wyboru 9-, 21- lub 51-polowego AF działa choćby przy poziomie oświetlenia -2 EV (ISO 100, 20°C).
- Tryb wyboru pola AF z grupy: zapewnia szybkie namierzanie obiektów i pozwala je oddzielić od otoczenia choćby w nieprzystępnych warunkach oświetleniowych.
- Funkcja nagrywania filmów D-Movie w zróżnicowanych kadrach: pozwala na nagrywanie filmów w formatach FX i DX z rozdzielczością Full HD (1080p) i szybkością 50p/60p. Podczas filmowania można ustawić czułość ISO 64 albo wyższą, a także sterować czasem otwarcia migawki, wartością przysłony i poziomem dźwięku.
- Obsługa formatu RAW w wymiarze S: pozwala na zapis nieskompresowanych 12-bitowych plików NEF z płynnymi przejściami tonalnymi, co przyspiesza przesyłanie i ułatwia proces ich obróbki.
- Ustawienia Picture Control 2.0: pakiet ustawień "Równomierne" zapewnia maksymalny zakres dynamiki i upraszcza obróbkę, a ustawienie "transparentność" pozwala precyzyjnie określić poziom szczegółowości.
- idealna ostrość: nowa architektura migawki/lustra i opcja elektronicznej migawki gwarantują najwyższy poziom ostrości.
- Monitor z regulacją kolorów: ekran LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z powłoką przeciwodblaskową oraz układem pikseli RGBW zezwala na dowolną regulację balansu kolorów i jasności.
- Zoom podzielonego obrazu na wyświetlaczu w trybie podglądu na żywo: pozwala na staranne poziomowanie aparatu i sprawdzanie ostrości. Przystępny po naciśnięciu przycisku "i" na aparacie.
- Szybka i trwała migawka: migawka z kompozytu z włókien kevlarowych i węglowych znamionuje się opóźnieniem wynoszącym 52 ms, średnią trwałością wynoszącą 200 000 wyzwoleń, czasami otwarcia migawki od 1/8000 s do 30 s i czasem synchronizacji z błyskiem do 1/250 s.
- Nieograniczona ilość fotografii seryjnych: aparat umożliwia zapis niezliczonych plików w formacie JPEG, co pozwala kreować niezwykłe zdjęcia w technologii rysowania światłem.
- Akumulator EL-15 o wysokiej pojemności: ultrakompaktowy, lekki akumulator litowo-jonowy o obszerności 1900 mAh (7 V). Pozwala zarejestrować do 1200 zdjęć po każdorazowym naładowaniu.
- Nośniki informacji: płynność pracy dzięki dwóm gniazdom kart pamięci. Jedno gniazdo obsługuje szybkie karty CF zgodne ze standardem UDMA 7, a drugie pozwala korzystać z prędkich kart pamięci SD o sporej objętości zgodnych ze standardami SDXC oraz UHS-I.
- Trwała pokrywa z lekkiego stopu magnezowego: dzięki dokładnemu zabezpieczeniu pokrywy przed wpływami atmosferycznymi i kurzem aparat D810 jest wytrzymały na działanie kurzu i wilgoci.
- Obsługa sieci przewodowych i bezprzewodowych: aparat współpracuje z sieciami Ethernet i bezprzewodowymi sieciami LAN. By podłączyć aparat do sieci, należy użyć opcjonalnego przekaźnika informacji UT-1, a także przekaźnika bezprzewodowego WT-5.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe