Pentax K-1 - OKAZJE

chwilowy brak towaru

 • Producent: Pentax
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe

Aparat wyekwipowano w matrycę CMOS (35.9 mm x 24.0 mm) o produktywnej rozdzielczości 36,4 Mpx oraz szereg nowoczesnych funkcji gwarantujących najwyższą jakość obrazu i nieszablonową gradację barw.

Matryca, którą zastosowano w modelu K-1 zagwarantuje takie samo pole obrazowania jak analogowe aparaty 35 mm, a także pozwala uzyskać zachwycający efekt bokeh (rozogniskowanego tła). Dodatkowym atutem aparatu jest ulepszona 5- osiowa stabilizacja obrazu Shake Reduction, która skutecznie zapobiega drganiom. Na tym mechanizmie opiera się także przełomowy system obrazu, który pozwala badać każdy piksel oddzielnie i uzyskać nad wyraz wysoką rozdzielczość.

Pentax K-1 zaopatrzono w ruchomy, obracany w pionie i poziomie ekran LCD, lampę asystującą, która ułatwia pracę w nieprzystępnych warunkach oświetleniowych oraz wizjer optyczny o niemal 100% pokryciu kadru. Dzięki zaimplementowaniu funkcji Crop aparat jest kompatybilny równocześnie ze starszymi obiektywami analogowymi jak i tymi najnowszymi z bagnetem K.

Główne właściwości Pentax K-1:

Najwyższa jakość obrazu i wyśmienita gradacja kolorów uzyskiwana dzięki 36,4 sprawnym MpxPozbawiona filtra AA matryca zapewnia ostre i szczegółowe odwzorowanie obrazu, a w połączeniu z nową generacją procesora PRIME IV oraz 14-bitowym zapisem fotografii w formacie RAW zezwala na wykorzystanie w pełni rozdzielczości 36,4 efektywnych Mpx. Pozwala na dodatek na realizowanie fotografii w czułości aż do ISO 204800 przy jednoczesnej eliminacji szumów.

5 – osiowa stabilizacja obrazu w korpusie aparatu gwarantuje współpracę z szeroką gamą obiektywów

K-1 zaopatrzono w progresywny 5-osiowy, kompatybilny ze wszystkimi wymiennymi obiektywami*, system stabilizacji obrazu SRII (Shake Reduction II). Pozwala to na wydajniejszą minimalizację efektu drgań wywołanych przechylaniem aparatu (dotyczy na ogół fotografii makro) i tych, które powstały podczas realizacji ujęć i sprawniej w sytuacji gdy stabilizacja znajduje się w obiektywie. 5-osiowy system SR II kompensuje drgania na poziomie 5 kroków wartości ekspozycji. Nawet podczas wykonywania fotografii panoramicznych, system wyłapuje samoczynnie położenie aparatu i kontroluje drgania powstałe w trakcie ujęć.

technika PixelShift Resolution z nową funkcją korekcji ruchu

System Pixel Shift Resolution** to najnowsza technika Pentax bazującą na przesunięciu sensora. W porównaniu do konwencjonalnej metody Bayera, rozwiązanie Pentax zezwala na uzyskanie pełnej informacji RGB dla każdego piksela. Gwarantuje to bardzo wysoką jakość fotografii i jeszcze obszerniejszą szczegółowość w odwzorowaniu detali. System wyposażono dodatkowo w funkcję korekcji ruchu***, która podczas zdjęć seryjnych samoczynnie namierza poruszający się obiekt, a podczas przetwarzania obrazu minimalizuje efekt poruszenia. (3) innowacyjny symulator filtra AA pozwala zminimalizować efekt mory
Dzięki mikroskopijnym drganiom matrycy symulator filtra AA (antyaliasingowego)**** zniża efekt mory tak samo skutecznie jak standardowy filtr AA. Co więcej, pozwala użytkownikowi na samodzielny dobór poziomu redukcji lub całkowite wyłączenie tej funkcji.

Ruchomy ekran LCD

Na tylnej części pokrywy K-1 umieszczono ruchomy wyświetlacz LCD, który można uchylić i obrócić o około 44 stopni w pionie i 35 poziomów w poziomie. Wyprodukowany z hartowanego szkła wyświetlacz o przekątnej 3,2 cala wyświetla obraz o rozdzielczości 1,037,000 punktów (w proporcjach 3:2). Użycie konstrukcji air-gapless pozwoliło na minimalizację efektu odblasków. Dodatkowym ułatwieniem jest też możliwość szybkiego dopasowania jasności wyświetlacza.

Nowy system SAFOX 12 z 33 punktami AF

Pentax K-1 wyposażono w udoskonalony moduł AF SAFOX 12. 33 Punkty AF zostały rozmieszczone w taki sposób żeby pokryć całe pole obrazowania (25 punktów krzyżowych zostało umieszczonych w centrum kadru). Dzięki czemu efektywną pracę przy użyciu obiektywów o dużej wartości przysłony. W połączeniu z technologią analizy sceny w czasie rzeczywistym system AF pozwala na uzyskanie znacznie udoskonalonych efektów w trakcie fotografowania obiektów znajdujących się w ruchu.

ulepszony system PENTAX Real-Time Scene Analysis (analizy sceny w czasie rzeczywistym)

Dzięki połączeniu z nowym procesorem obrazu PRIME IV, progresywna technologia analizy sceny w pełnoklatkowym modelu K-1 pozwala na wyjątkowo korzystne odwzorowanie kolorów i optymalizuje ustawienia ekspozycji. Użycie algorytmu „nienaturalnej inteligencji" sprawia, że aparat jest w stanie scalić odpowiednie ustawienia, choćby w niełatwych warunkach.

Wizjer optyczny o niemal 100 procentowym pokryciu kadru

Zaprojektowany specjalnie do pracy z nową pełnoklatkową matrycą 35mm optyczny wizjer zapewnia niemal 100 procentowe pokrycie kadru i zwiększenie około 0,7x. Natomiast matówka Natural Bright Matt II umożliwia skuteczną pracę z zastosowaniem manualnego ustawiania ostrości.

Tryb fotografii seryjnych z szybkością 4,4 kl/s

Nową migawkę wyprodukowano z myślą o pełnoklatkowej matrycy. Jej mechanizm zapewnia wysoką precyzję pracy lustra i uniemożliwia jego drganiom. System prędkiej transmisji informacji zezwala na zapis 17 klatek w formacie RAW (bądź 70 fotografii w formacie JPEG w najwyższej jakości) w pojedynczej sekwencji z maksymalną szybkością 4,4 kl/s.

większy komfort obsługi

Diody LED rozmieszczono w czterech kluczowych miejscach na body aparatu (przy mocowaniu obiektywu, wyświetlaczu LCD, slocie kart SD i gniazdach do podłączenia kabli). Pozwala to m.in. Na szybszą wymianę karty pamięci czy obsługę przysłony w trakcie korzystania z aparatu w nocy czy nieprzystępnych warunkach oświetleniowych.
Przycisk blokady – jego uruchomienie pozwala za dezaktywację m.in. Przycisków odpowiedzialnych za ustawienia ekspozycji.
Funkcja Smart pozwala na prędki dobór ustawień bez konieczności wyboru ich z menu widocznego na wyświetlaczu LCD.
Personalizacja panelu kontrolnego (menu) daje możliwość dostosowania do potrzeb użytkownika listy funkcji i ustawień, które są widoczne na głównym panelu.

Kompaktowe i solidne body o wysokim stopniu oporności na warunki atmosferyczne, pył i wodę

Górny panel i rama pozostały stworzone z potężnego i lekkiego stopu magnezu. Aparat wyposażono w nad wyraz wytrzymały mechanizm migawki zezwalający na ponad 300 000 cykli. Jednocześnie dzięki zastosowaniu postępowego systemu – floating mirror structure - wielkość aparatu została zmniejszona do minimum. Natomiast wysoką wytrzymałość na niekorzystane warunki atmosferyczne, wodę i kurz zapewnia 87 uszczelek. Z aparatu można korzystać w temperaturze do -10°C.

Bezprzewodowe połączenie ze smartfonami i tabletami

K-1 można zintegrować bezprzewodowo ze smartfonem czy tabletem. Aplikacja Image Sync pozwala wygodnie przeglądać fotografie i korzystać z funkcji podglądu na żywo, zmieniać ustawienia aparatu, uruchomić migawkę czy pobrać zdjęcia z aparatu.
Nagrywanie filmów Full HD, a także dostęp do dodatkowych narzędzi
Pentax K-1 umożliwia nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080 pikseli;60i/30p) w formacie H.264. Aparat wyekwipowano w gniazdo na zewnętrzny mikrofon i słuchawki. Użytkownik może korzystać z funkcji redukcji szumu wiatru, ręcznych ustawień poziomu nagrywania dźwięku oraz kontrolować jego natężenie. Do jego dyspozycji są też uzupełniające efekty (ich użycie może wpływać na zmianę liczby klatek na sekundę z jaką nagrywany jest obraz). K-1 pozwala jeszcze na nagrywanie filmów w trybie poklatkowym w jakości 4K (3840 x 2160 pikseli).

zastosowany moduł GPS

zastosowany moduł GPS zagwarantuje szybki dostęp do informacji dotyczących dokładnej lokalizacji czy czasu w którym wytworzono zdjęcie. Aparat wyekwipowano dodatkowo w elektroniczny kompas, możliwość zapisywania logów GPS oraz tryb ASTRO TRACER.

Pozostałe funkcje:
 • nowoczesny system redukcji zanieczyszczeń Dust Removal II
 • Trzy możliwe ustawienia trybu crop – AUTO, FF i APS-C
 • Funkcje kontroli czystości obrazu i korekcji odcienia skóry, a także najnowsze autorskie technologie przetwarzania obrazu
 • Tryb HDR (High Dynamic Range) z możliwością zapisu zdjęć w formacie RAW
 • Podwójny slot na karty SD (SDXC UHS-1/ SDR104)
 • Kompensacja zróżnicowanych parametrów: dystorsji, aberracji chromatycznej, dyfrakcji, poziomu jasności na brzegach zdjęcia.
 • Kompensacja odkształceń jest dostępna także podczas pracy w formacie RAW
 • Kompatybilność z oprogramowaniem PENTAX Image Transmitter 2
 • Najnowsza wersja oprogramowania Digital Camera Utility 5

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe